Yhteystiedot

Asiakaspalvelu

Asiakaspalvelu

Eemeli Peltonen
  • Puhelin: 0290 011 411
  • Sähköposti: myynti@winled.fi

Tekninen tuki

Niko Määttänen
  • Puhelin: +358 44715 0083
  • Sähköposti: tuki@winled.fi

Hankinta

Karl Jansson
  • Puhelin: +358 44715 0269
  • Sähköposti: karl@winled.fi

Myynti

Myynnin johto

Sami Salonsaari
  • Puhelin: +358 44033 3927
  • Sähköposti: sami.salonsaari@winled.fi

Pohjois-Suomi

Tommi Rissanen
  • Puhelin: +358 40418 5664
  • Sähköposti: tommi.rissanen@winled.fi

Keski-Suomi

Tuukka Hietamäki
  • Puhelin: +358 40161 7568
  • Sähköposti: tuukka.hietamaki@winled.fi

Länsi-Suomi ja Pohjanmaa

Teppo Tieranta
  • Puhelin: +358 45279 2886
  • Sähköposti: teppo.tieranta@winled.fi

Itä-Suomi ja Uusimaa

Toni Reinilä
  • Puhelin: +358 44715 0089
  • Sähköposti: toni.reinila@winled.fi

Itä-Suomi ja Uusimaa

Toni Puuska
  • Puhelin: +358 44715 0088
  • Sähköposti: toni.puuska@winled.fi

Valaistussuunnittelu

Vastaanotto

Antti-Pekka Mellin
  • Puhelin: +358 44715 0261
  • Sähköposti: valaistussuunnittelu@winled.fi

Valaistussuunnittelija

Erkka Hurske
  • Puhelin: +358 40841 5505
  • Sähköposti: erkka@winled.fi

Valaistussuunnittelija

Lauri Laine
  • Puhelin: +358 44715 0267
  • Sähköposti: lauri.laine@winled.fi

Valaistussuunnittelija

Joona Saarelainen
  • Puhelin: +358 447150266
  • Sähköposti: joona.saarelainen@winled.fi

Muut

Viestintävastaava

Toni Töyräs
  • Puhelin: +358 40071 7210
  • Sähköposti: toni.toyras@winled.fi

Blogi-yhteistyöt

Noora Toivo
  • Puhelin: +358 45634 3894
  • Sähköposti: noora.toivo@winled.fi

Laatupäällikkö

Timo Savela
  • Puhelin: +358 50585 3400
  • Sähköposti: timo@winled.fi

IT-vastaava

Jari Savela
  • Puhelin: +358 44715 0085
  • Sähköposti: jari@winled.fi

Kehitysjohtaja

Panu Rekilä
  • Puhelin: +358 44715 0086
  • Sähköposti: panu@winled.fi

Toimitusjohtaja

Ville Reijasalo
  • Puhelin: +358 4074 68976
  • Sähköposti: ville@winled.fi

Winled Oy

Y-tunnus 0806098-0
Puh. 0290 011 411
myynti@winled.fi

TAMPERE
Kaskimäenkatu 1 2.krs
33900 Tampere

Laskutustiedot

Arvoisa toimittajamme, olemme siirtyneet sähköiseen laskujen käsittelyyn ja toivomme saavamme laskut sähköisessä muodossa. Mikäli yrityksellänne ei ole mahdollisuutta lähettää laskuja sähköpostilaskutusosoitteeseemme, voitte käyttää laskuskannauspalvelumme osoitetta paperilaskujen lähetykseen. Emme vastaanota laskuja käyntiosoitteeseemme.

Verkkolaskut

Verkkolaskutusosoite:
003708060980

Operaattori:
Maventa (003721291126)

Aineistomuoto:
Finvoice

Sähköpostilaskut

Laskulla tulee olla seuraavat osoitetiedot:

  • Winled Oy Ltd
  • 08060980
  • PL 100
  • 80020 KOLLEKTOR SCAN

Laskut tulee lähettää sähköpostin liitetiedostoina PDF-muodossa (max. 5MB/tiedosto) osoitteeseen: 08060980@scan.netvisor.fi

Mikäli lasku sisältää liitesivuja, näiden tulee olla samassa tiedostossa varsinaisen laskun kanssa.

Paperilaskut

Laskulla ja kirjekuoressa tulee olla seuraavat osoitetiedot:

  • Winled Oy Ltd
  • 08060980
  • PL 100
  • 80020 KOLLEKTOR SCAN